Дончич вкара 32, Гафорд блести в дебюта на Далас, когато Мавс победи Тъндър 146-111
AP News | 2024-02-10 | 00:40:49

ДАЛАС (AP) — Лука Дончич вкара 32 точки и Далас Маверикс повториха най-дългата си победна серия за сезона от четири мача в един Разгром със 146-111 на Оклахома Сити Тъндър в събота.

Кайри Ървинг вкара 25 точки, а Даниел Гафърд имаше 19 точки и 9 борби в дебюта си за Далас заедно с Пи Джей Вашингтон, след като и двамата бяха придобити при сделки преди крайния срок в четвъртък.

Гафорд, който не губи време да внася енергия от пейката, както се очаква да направи, когато новобранецът Дерек Лайвли II се завърне след счупен нос, дойде от Вашингтон Уизардс.

Вашингтон, който вкара 14 точки, дойде от Шарлът и двамата новодошли имаха забивки при асистенции на Дончич в рамките на минути след влизането си в игра през първата четвърт.

Дончич, който прекара четвъртата четвърт, имаше девет асистенции и осем борби, когато Далас подобри резултата си до 4-0 с Дончич и Ървинг в състава след завръщането на Ървинг след изкълчен палец.

Шай Гилгеус-Александър вкара 25 точки за Тъндър, които получиха Гордън Хейуърд от Хорнетс в крайния срок, но не се очаква да играят в Мача на звездите през 2017 г. преди паузата на Мача на звездите следващата седмица.

Mavs завързаха най-резултатната си четвърт за сезона с преднина от 47-30 след първата, водени с 18 точки от Дончич, докато Thunder допуснаха най-много точки за една четвърт през 2023-24.

Оклахома Сити, който дойде с половин мач зад Минесота за най-добър резултат в Западната конференция, се доближи до четири по средата на втората четвърт, след като изоставаше с 22 в края на първата.

Маверикс отново контролираха играта през второто полувреме, когато Гафорд отби пропусната тройка от Ървинг и беше фаулиран при връщане. Неговото наказателно хвърляне поведе Далас със 110-89 в последните секунди на третата четвърт.

Ървинг направи осем асистенции, включително 4000-та в кариерата си през втората четвърт, докато Мавс завършиха на една точка от своите най-високо за сезона.

Тъндър: домакин на Сакраменто, за да завърши една след друга неделя.

Маверикс: домакин на Вашингтон в понеделник.